KULTURÁLIS PROGRAM 2 – KÁVÉSZÜNET ZENEKAR – PETNEHÁZÁN ÉS RUDABÁNYÁN

Rudabánya

„Kell egy kis Kávészünet!” Akár ez is lehetett volna a mottója annak a hangulatos kis délutánnak, amellyel a 2010-ben a „Kultúra Fiatal Nagykövetei” címet elnyerő Kávészünet zenekar ajándékozott meg minket március 20-án, a tavasz első napján.

A rendhagyó irodalom órán ismert, és kevésbé ismert megzenésített versek hangzottak el. A fiatal zenészek közös éneklésre is bíztatták az érdeklődő kis közönséget, ennek eredményeképpen velük együtt dalban mondtuk el a Füstbe ment terv és A cinege cipője c. költeményeket.

Az előadás során elhangzott Ady Endre Párizsban járt az Ősz c. verse is, amelyet a hatodik évfolyamos tanulók egy korábbi délutáni foglalkozáson már tanultak. Breuer Andrea ezzel kapcsolatban megjegyezte:”De jó, hogy tanárnő megtanította nekünk ezt a verset! Így most velük együtt tudtam énekelni én is! Nagyon tetszett!”

A kéttagú formáció talán egyik leghíresebb szerzeményével, a Csonka verssel búcsúzott a gyerekektől. Szőllősi Kristóf az előadás után azt mondta: „Nagyon szeretem ezt a dalt! Örülök, hogy eljátszották nekünk!”

 

Petneháza 

2014. március 18-án a Kávészünet zenekar volt a Petneházy Dávid Általános Iskola vendége. A koncertet az iskola tornatermében rendeztük meg, melyen részt vett iskolánk minden tanulója, és a tantestület is.

A zenekar műsorában nagyon sok ismert vers megzenésített változata elhangzott. Az alsósok és a felsősök is ráismerhettek kedvenc verseikre. Lelkesen énekeltek, tapsoltak, csettintettek együtt a zenekar énekesével. Két tanulónk is színpadra léphetett. Egyikük Móra Ferenc: A cinege cipője, másikuk József Attila: Mama című versét szavalta el, majd mindkét verset elénekelte az egész iskola az előadókkal.

Házi feladatot is kaptak a gyerekek: mi a vers címe, és ki írta ?

„Alszik a szív és alszik a szívben az aggodalom,”

A vers megzenésített változatát meghallgathatták a résztvevők.

A program végén a gyerekek hosszú vastapssal köszönték meg a kedves, jó hangulatú előadást.

Köszönjük a zenekar tagjainak, hogy rövidre szabott idejük ellenére teljesítették a gyerekek kérését, és egy közös fotózásra leültek közéjük.

 

 

Rudabányán készült képek

 • Kultúrális program2-Rudabánya4
 • Kultúrális program2-Rudabánya17
 • Kultúrális program2-Rudabánya18
 • Kultúrális program2-Rudabánya19
 • Kultúrális program2-Rudabánya26
 • Kultúrális program2-Rudabánya27
 • Kultúrális program2-Rudabánya29
 • Kultúrális program2-Rudabánya31
 • Kultúrális program2-Rudbánya1

a

a

a

Petneházán készült képek

 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (1)
 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (2)
 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (3)
 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (4)
 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (5)
 • PETNAHAZ_KULTURALIS_PGM_2_A_KAVESZUNET_0 (6)

6 Responses to “KULTURÁLIS PROGRAM 2 – KÁVÉSZÜNET ZENEKAR – PETNEHÁZÁN ÉS RUDABÁNYÁN

 • Nagyon tetszett az előadás, megzenésítve jobb a verseket hallgatni.

  • A plnigaesly rational answer. Good to hear from you.

  • You recognize thus considerably in terms of this subject, made me personally imagine it from so many varied angles. Its like men and women aren’t fascinated except it’s something to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs great. All the time take care of it up!

  • I cant watch videos on the Youtube site now, too. :-(Tried other browser, deleted cookies, reinstalled flash player. No use.Embed in other sides its working, like the video on the front page up right.

  • I honestly hadnt noticed the and they. Till I re-read. I personally could care less how people spell. If you track my prior post over a long period of time you will find exactly that! I used they as a reference to the government.

 • Minden vers szép volt, nekem József Attila: Tiszta szívvel című verse tetszett a legjobban.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>