KULTURÁLIS PROGRAM 5 – BAKOS-KISS GÁBOR – PETNEHÁZÁN ÉS RUDABÁNYÁN

A tanév végéhez közeledve, a nyári szünetet várva nem túl nagy lelkesedéssel érkeztünk június 11-én az iskolába. Kicsit álmosan vonultak le a gyerekek 8 órakor a tornaterembe, hogy meghallgassák Bakos Kiss Gábor színművész előadását. A fáradtság azonban nyomtalanul eltűnt mindenki szeméből, amint felcsendült a gyönyörű hangú művész előadásában a János vitéz című daljáték ismert éneke.

Hamarosan mindenki tapsolt, és együtt énekelt a művésszel. Örömmel hallgattuk az ismert musical – részleteket. A gyerekek szívesen „segítettek” a művésznek az éneklésben, nagyon tetszett nekik, hogy „olaszul éneklik” az ismert sláger refrénjét.

A koncert során ismereteket is szerezhettek a gyerekek a színházról, színjátszásról. A szünni nem akaró tapsot a művész egy verssel honorálta, Romhányi József: Kukac – sors című versét mondta el, ami szintén nagy tetszést aratott.

Nagyon örülünk, hogy ezek a kulturális programok február óta színesítették iskolánk életét. Igazi élményt jelentettek tanulóink számára. Szimpatikus művészekkel találkoztunk, akik valamennyien színvonalas, gyermekközpontú műsorral örvendeztettek meg bennünket. Szeptembertől várjuk a folytatást.

Rudabányán készült képek

• Kuktúrális5-Rudabánya B7