PETNEHÁZA Heti foglalkozás 11

2014. április 15.

 

A foglalkozáson  a ” Befejezetlen mondat” elnevezésű játék során leírtakat beszéltük át.

A mondatok:

Zavarban voltam,mert…….

Jól éreztem magam, mert……

Érdekesnek találtam, mert……

Zavart a helyzet, mert……

Nem tudtam ,mit csináljak, mert……

Végezetül 5-6 mondatban önállóan megfogalmazták véleményüket.

A gyerekek névtelenül adták be véleményüket.

Az első mondatot szinte minden gyerek úgy fejezte be, hogy nem tudta mit csináljon, hisz először volt ilyen helyzetben.

A másodiknál legtöbben azt fogalmazták meg, hogy nagyon jót játszottak. Volt olyan válasz is , hogy úgy érzi , új barátot szerzett.

A harmadik mondat befejezései arra utaltak, hogy a gyerekek rájöttek, hogy Krisztián igazából nem is különbözik tőlük.

A következő mondatnál kiderült, hogy zavarban igazán saját maguktól voltak.

Az ötödik mondatban azt fogalmazták meg, hogy csak az elején nem tudták, hogy mit csináljanak.

Saját gondolataik megfogalmazása során arra derült fény, hogy alig várják, hogy újra együtt lehessenek új barátjukkal.

A foglalkozás végén meghallgattuk Bródy János Mindannyian mások vagyunk című dalát, és meg is tanultuk azt.

 

8 Responses to “PETNEHÁZA Heti foglalkozás 11

  • gyóóh ember

  • Home run! Great sligugng with that answer!

  • radzio pisze:Witam serdecznie. PatrzÄ…c na te zdjÄ™cia nie chce siÄ™ wierzyć , że to ponad 300 km, ale mam takie pytanie: czy możliwe jest aby ujrzeć Himalaje przy wyjÄ…tkowo dobrej widocznoÅ›ci z jakiegoÅ› miejsca w Indiach z odlegÅ‚oÅ›ci ok. 500 km? Czy jest to w ogóle realne?

  • Satin,Sassy,Sandy,Samson,Saba,Zera,Happy,Hair Net,Hair Ball,Hope,Lovey Dovey,Susie,Wendy, are you can go to catnames.com are petrix.com/cat names because that’s where I got these.

  • I like your site a lot, and learn much. I can tell you put a lot of time in the writing and the research. You write about many of the subjects that I like and have similar opinions, but you do a much better job than me. Your observations are keen, and it is stunning that I do not see such observations in the main stream media. Thank you for being a loyal reader.

  • If I communicated I could thank you enough for this, I’d be lying.

  • fokus dan semangat untuk sukses kadang kuat kadang juga melemah bahkan menghilang, lalu gimana mas caranya supaya kita terus konsisten terhadap tujuan yang sudah ditetapkan?

  • I would like more iformation about the NYE disco ball. Please send me info at my email above: some questions we have:Will there be food there?Where is the best place to park?Can teenagers be admitted with their parents?Where exactly is the location?Is it all outdoors? or, is it inside?Can someone buy a ticket without having to buy the bar ticket?Thank you,George

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>