PETNEHÁZA Heti foglalkozás 12

A foglalkozáson az önkéntesség témakörébe kezdtünk bele. Először a fogalom tisztázása érdekében a szó jelentésével foglalkoztunk. A gyerekek önállóan fogalmazták meg, hogy számukra mit is jelent ez a szó. Később a Magyar Értelmező Kéziszótár segítségével tisztáztuk a szó jelentését.

Oroszi Csaba megjegyezte: akkor önkéntes valami, ha nem külső kényszer hatására kezdjük el.

Megfogalmazódott, hogy, ha valamilyen feladat elvégzésére önként jelentkezünk, akkor azt illik később akkor is végigcsinálni, ha közben meggondoljuk magunkat.

A foglalkozáson részt vett Gyetkó Krisztián is, aki nagyon megszerette a csoport tagjait. A foglalkozás végén a gyerekek focizással szórakoztatták egymást.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>