PETNEHÁZA Heti foglalkozás 13

A gyerekek csoportokban dolgozva gyűjtötték össze, hogy ők milyen munkát, tevékenységet tudnának elvégezni a közösség érdekében.

Érezhető, hogy elsősorban az határozza meg véleményüket, amit a médiában hallanak. Olyan ötletek is felmerültek amelyek meghaladják képességeiket. Pl. Betegek gondozása, oktatás, vakok segítése.

Beszélgetés során a gyerekek átgondolva a dolgokat, már általuk elvégezhető tevékenységek kerültek előtérbe. Pl.:Játékgyűjtés,  faültetés, szemétgyűjtés, idős embereknek segíteni a ház körüli munkában, iskolás társuknak tanulásban való segítés.

Gyűjtőmunkaként kapták: önkéntességen alapuló civil szervezetek gyűjtése.

Krisztián kedvéért ezt a foglalkozást is játékkal fejeztük be.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>