PETNEHÁZA Heti foglalkozás 2

2014. február 11-én megtartott délutáni foglalkozás során folytattuk az előző héten elkezdett beszélgetést. A tanulók öt fős csoportokban dolgoztak. Olyan jellemzőket gyűjtöttek amely a hátrányos helyzetet okozhatják. Legelőször a szegénységet, a munkanélküliséget jelölték meg kiváltó oknak. A kiscsoportos tevékenység során, már egyéb hátrányos helyzetet okozó tényező is felszínre került: pl. bőrszín, etnikumhoz, kisebbséghez való tartozás. Testi, vagy értelmi fogyatékosság. Minden csoport bemutatta az általa készített tablót .  Beszéltünk arról is, ki lehet felelős az egyén hátrányos helyzetéért.

Tanári kérdés: Az előző foglalkozás során végzett tevékenység során  tehetett-e róla az aki „FEKETE” lett? Több  gyerek is szinte egyszerre jegyezte meg, hogy nem.

3 Responses to “PETNEHÁZA Heti foglalkozás 2

  • Nem mindig hibás az, aki hátrányos helyzetbe kerül.

  • Azért mindenképpen tehet, hogy jobb legyen az élete.

  • Az ember saját maga felelős helyzetéért.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>