PETNEHÁZA Heti foglalkozás 32

A foglalkozáson az önkéntes munka szerepéről, céljáról beszélgettünk. A gyerekeknek még nem teljesen világos, hogy társadalmunkban miért van jelentősége az önkéntes munkának. Milyen társadalmi, közösségi szerepe van az ilyen típusú tevékenységnek. Saját iskolai példákon keresztül sikerült ezt a dolgot tisztázni. A közelgő iskolai karácsonyi ünnepség és az abban tevékenyen résztvevő gyerekek elmondásai alapján egyre jobban megértették, hogy a közösségért végzett munka jobbá, örömtelivé teheti a közösség életét.

Dajka Dorina: Nem is gondoltam rá, hogy a műsorban való szereplés is a közösségi munkához kapcsolódik, hisz olyan jól érzem magam a próbák közben.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>