PETNEHÁZA Heti foglalkozás 6

A foglalkozáson csoportokban dolgoztuk fel az eddigi ismereteinket. Felelevenítettük a hátrányos helyzetet okozó tényezőket.

Nagyobb hangsúlyt helyeztünk a segítségnyújtás mikéntjére. Emlékeztetőt készítettünk. Élményeink alapján megfogalmazódott, hogy nem is olyan könnyű megfelelően segíteni.

Az empátia , a beleérző képesség fontossága is felmerült. A gyerekek jelezték , hogy szeretnének kapcsolatba kerülni olyan emberekkel, akik többet tudnának beszélni arról, hogy milyen egészségügyi problémával nehezítve élni. Beszélnének mindennapjaikról.

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>