RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 14

2014. május 6.

Partneriskolánk a Nyírségben található. Első májusi óránkon ezzel a térséggel kezdtünk részletesebben megismerkedni.

Megkerestük Magyarország domborzati térképén a fent  nevezett tájegységet. A felszínéről olvasva diákjaink örömmel fedeztek fel hasonlóságot. Jellemző geológiai képződménye, a lösz ugyanis a mi lakóhelyünk közelében is megtalálható. (Múcsony község határában van egy löszfal)

Az élővilágát tanulmányozva képeket nézegettünk a jellemző növényekről és állatokról, illetve fél mondatban említést tettünk a Nyírség vízrajzáról is, de részletesen ezzel majd a következő héten foglalkozunk majd.

Viszlóczki Bence az óra végén azt mondta:” Én nagyon szeretek itt lakni, szeretem a dombokat, hegyeket, de a mai órán hallottak alapján az Alföld is érdekessé vált számomra. Már nagyon várom, hogy ellátogassunk Petneházára.”

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>