RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 15

  1. május 13.

Ezen a héten is térképet ragadtunk, és átismételve az előző órán hallottakat, a Nyírség vízrajzával kezdtünk megismerkedni. Megkerestük a terület legjelentősebb folyóit, köztük a Tiszát, a Szamost, a Krasznát vagy éppen a Keleti-főcsatornát, majd fotókat nézegettünk róluk és a jelentősebb állóvizekről is, pl. Vajai-tóról és a Sós-tóról.

A folyók nagyságáról beszélgetve (magyarországi szakasz, vízgyűjtő terület), a fiúk rögtön arról kezdtek értekezni, hogy vajon milyen és mekkora halakat lehet fogni ebben a térségben. Horváth Zoli megjegyezte: „Én még nem horgásztam folyóvízben, de nagyon szeretném kipróbálni. Kíváncsi vagyok, hogy például a Tiszán milyen szerelékkel és technikával lennék eredményes. ”

One Response to “RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 15

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>