RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 2

 2014. február 11-én az előző foglalkozás témájához visszatérve tovább boncolgattuk a társadalmi egyenlőtlenség kérdését.

A tanulókkal két nagy csoportra osztottuk az egyenlőtlenség kialakulásának okait. Így például természeti okokból adódik az emberek közötti szellemi vagy fizikai egyenlőtlenség (nem, kor, egészségi állapot, testi erő), és társadalmi okokból alakulnak ki például az oktatásbeli és jövedelmi különbségek.

A gyerekekkel személyes példákon keresztül szemléltettük a fentebb felsoroltakat. Ügyesen gyűjtöttek példákat a saját környezetükből.

One Response to “RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 2

  • Még soha nem gondoltam bele, hogy ilyen nagy különbségek lehetnek az emberek között!

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>