RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 31

Heti foglalkozás 31.

„Egy jó szó”- jótékonysági akció

 

A jó szó erejéről és értékéről annak kapcsán beszélgettünk, hogy november 17-én, Budapesten útjára indult egy jótékonysági kezdeményezés, amely egészen december 6-ig, Mikulásig tart.

59 magyar író, költő, történetíró, rendező, színész és alkotóművész ennivalóért – konzervekért és tartós élelmiszerért – az Írók Boltjában egy-egy A/4-es papírra kézírásos, nevükkel ellátott szót, szavakat, mondatokat vagy akár teljes művet írnak. Egy jó szó „ára” három darab konzerv vagy 10 kiló liszt, rizs, esetleg száraztészta. Az összegyűlt ennivalót Magyarország egyik legnagyobb szegényiskolájának, az abaújkéri Wesley János Többcélú Intézménynek az óvodásai és tanulói kapják. A teljes művek ára 30 kiló liszt, rizs vagy száraztészta.

Az akcióban többek között Csukás István, Darvasi László, Erdős Virág, Grecsó Krisztián, Hajdu Szabolcs filmrendező, Jónás Tamás, Juhász Ferenc, Karafiáth Orsolya, Kemény István, Konrád György, , Kukorelly Endre, Lackfi János, Marék Veronika, Nádasdy Ádám, Parti Nagy Lajos, Spiró György, Szász János filmrendező, Tandori Dezső, , Ungváry Krisztián történész, Varró Dániel, Vámos Miklós és Závada Pál vesz részt.

A gyerekekkel kicsit közelebbről is megismerkedtünk néhány íróval az adakozók közül, majd a tanterem keretin belül mi is útjára indítottuk a mi kis jótékonysági akciónkat.

A/4-es lapokat tűztem mindenki hátára, amelyre a jelenlévők közül mindenkinek írnia kellett egy jó szót, vagy mondatot! Mindenkinek mindenki hátára!Az „adakozásnak” köszönhetően nagyon jó hangulat kerekedett ezen a délutánon, az önzetlenül és szívből jövő kedves szavak pedig mindenki arcára mosolyt csaltak.

2 Responses to “RUDABÁNYA_Heti foglalkozás 31

  • Kár, hogy ilyen messze lakunk Budapesttől! Én nagyon szívesen vinnék élelmiszert is ebbe a boltba!

  • Jó érzés volt olvasni a többiek mondatait, jókívánságait! Szép pillanatokat szerzett nekem ez a délután!

Leave a Reply

Az email címet nem tesszük közzé.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>